تبلیغات
( بدمینتونیست ها ) - قوانین بدمینتون
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

( بدمینتونیست ها )
 
به وبلاگ خودتون خوش اومدین

محل درج آگهی و تبلیغات
 

هر بازی بدمینتون یک گیم است که هر گیم به سه ست تقسیم می­شود و هرست با رسیدن یکی  از بازیکنان به  امتیاز 21 تمام می­شود. در صورتی که بازیکنی 2 ست اول را ببرد، ست سومی در کار نخواهد بود. و اگر ست اول را بازیکن 1 ببرد و ست دوم را بازیکن 2 ، در آن زمان بازی 3 سته می­شود و در صورتی که امتیاز هر دو بازیکن به 20 برسد و مساوی شوند، امتیاز بازی از 21 تایی به 22 تایی تغیر میکند.                                                                                         

برای شروع بازی ابتدا باید کسی که بازی را شروع می کند مشخص شود. برای این کار داور توپ را بر روی تور گذاشته و رها میکند.بعد از افتادن توپ بر زمین ،توپ در جهت هرکس که باشد  باید او بازی را شروع کند.                                                                 

 در بدمینتون اگر امتیاز بازیکن زوج باشد سرویس را از راست می زند و اگر امتیازش فرد باشد ،از سمت چپ. در ابتدا، امتیاز هر دو بازیکن صفر است و صفر یک عدد زوج میباشد. بنابراین بازیکن باید سرویس را از سمت راست بزند. اگر سرویس زننده سرویس را بیش از 6 ثانیه طول بدهد خطا به حساب می­آید.  همچنین اگر پس از زدن سرویس، توپ در محدوده­ی بین تور و خط موازی روبه­روی(نزدیک) ­آن پایین آید اوت حساب شده و امتیاز به نفع گیرنده­ی سرویس ثبت می­شود. به این محدوده از زمین، (زمین شرت) گفته می­شود.      

 اگر توپ 2 بار با راکت بازیکن برخورد کند، بازیکن خطا کرده و 1 امتیاز به نفع حریف ثبت میشود.    

اگر راکت یا جسم بازیکن و هر چیز دیگری از بازیکن با تور برخورد کند، خطا گرفته می­شود و امتیاز به نفع حریف ثبت می­شود.             

حمل توپ توسط راکت بازیکن خطا محسوب می شود.                                              

برخورد توپ با لباس یا جسم  بازیکن خطا به حساب می­آید.  

قوانین بازی تکنفره

بازی تکنفره یعنی دو نفرکه در مقابل یکدیگر بازی می­کنند. در بازی تکنفره اگر توپ بین دوخط سمت راست و چپ زمین پایین آید اوت حساب می­شود . و بین دو خط پایین زمین هر بازیکن در بازی تکنفره داخل محسوب می­شود. به این بازی عموما single گفته می­شود.

قوانین بازی دونفره

بازی دونفره یعنی 2 نفر در مقابل 2 نفر دیگر بازی کنند. در این بازی اگر توپ حاصل از زدن سرویس، بین دوخط پایین زمین که هر دو با تور موازی هستند پایین آید اوت حساب می­شود و این قانون فقط برای توپ حاصل از زدن سرویس است. و اما در بازی دونفره، بین خطوط سمت راست و چپ زمین اوت نیست و داخل به حساب می­آید.

                                                                زمین بدمینتون

.: Weblog Themes By Pichak :.