تبلیغات
( بدمینتونیست ها ) - تاریخچه ی بدمینتون
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

( بدمینتونیست ها )
 
به وبلاگ خودتون خوش اومدین

محل درج آگهی و تبلیغات
 

بازی بدمینتون اولین بار در هند رایج شد و از انجا به انگلستان راه برد.در هندوستان این بازی را پونا می گفتند.افسران ارتش انگلیس آن را به انگلستان بردند و اولین یار در قصری به نام بدمینتون اجرا کردند و از آن به بعد بازی پونا،بدمینتون لقب گرفت.در سال 1887 فدراسیون بین المللی بدمینتون انگلستان مقرراتی برای آن تهیه کرد و آن را رسما بازی بدمینتون نامید. این بازی به سرعت به کشور های آمریکا،کانادا،استرالیا،زلاندنو،و ... راه یافت.نخستین فدراسیون بین المللی در سال 1934 توسط سر جرج توماس بنیان گذاشته شد.

آمریکایی ها آن را از فضای سر پوشیده به فضای باز کشیدند.ورود بدمینتون در ایران حدود 70 سال پیش توسط یک انگلیسی انجام گرفت.

بازی بدمینتون شامل انواع حرکات،مثل دویدن،پریدن،ضربه زدن،خم شدن میباشد و برای سالم سازی بدن بسیار مفید است.

بدمینتون با راکت زهی و توپ کوچک به شکل نیمکره که از چوب پنبه ساخته شده و قسمتی از آن دارای پر است و در زمینی شبیه زمین والیبال بازی می­شود. طرز گرفتن راکت بدمینتون تقریبا مانند تنیس به طریقه ی ساطوری معروف شده زیرا  شبیه طرز گرفتن ساطور است.راکت آن سبک و با دوام است و در حدود 155 گرم وزن دارد.البته با پیشرفت علم امروزه راکت هایی باانواع وزن ها از حدود 70،80 گرم تا 150 ،160 وجود دارد.

                                                     راکت بدمینتون              

توپ بدمینتون در حدود 5 گرم وزن و دارای 14 تا 16 عدد پر است. قطر توپ 3 سانتی متر و طول پر ها 63 تا 69 میلی متر است که با نخ محکم به گوی دوخته شده است.زمین بازی هم برای یک نفر و هم دو نفر خط کشی می شود و ممکن است خطوط آن به رنگ سیاه یا سفید و پهنای خطوط 5/4 سانتی متر باشد. مساحت زمین 42/13 در 10/6  است و یک خط عرضی به فاصله ی 98/1 متر از طور و خط دیگری به فاصله ی 76 سانتی متر از خط عرضی در زمین رسم می شود.    

                                               توپ بدمینتون

       

.: Weblog Themes By Pichak :.